Блог

Особливості конкурентного діалогу

Сучасні державні закупівлі проводяться в форматі тендерів. Таким чином, замовники мають реальну можливість оцінити пропозиції від всіх потенційних виконавців та обрати ту, що буде для них найбільш вигідною.

Шукати оголошення по тендерах рекомендується на перевірених майданчиках та авторизованих системою Prozorro. УУБ (українська універсальна біржа) – це один з таких сайтів і в його надійності можна навіть не мати сумнівів.

Коли варто обирати конкурентний діалог

Сам формат тендерних торгів може сильно відрізнитися в залежності від ситуації. Торги можуть бути відкритими, що дозволяє учаснику самостійно ознайомитися з пропозиціями інших кандидатів. Водночас, є закритий тип торгів, який абсолютно протилежний раніше згаданому.

Конкурентний діалог – це той тип торгів, який варто обирати в ситуаціях, коли у замовника немає реальної змоги самостійно визначити критерії відбору виконавця. Проводячи конкурентний діалог, замовник може ознайомитися з пропозиціями та проаналізувати рівень кваліфікації кожного з учасників, визначаючи  їх специфіку діяльності, темпи виконання робіт, наявність відповідної документації та безліч інших важливих моментів.

Важливо зазначити, що в процесі проведення конкурентного діалогу. Відповідно, інформація повинна знаходитись в вільному доступі

Як проводиться конкурентний діалог

Зазвичай, конкурентний діалог складається з двох основних етапів. Тобто, для того щоб перейти до другого й фінального кроку, важливо обов’язково пройти через перший.

  • На 1-му етапі замовник та учасники мають можливість обговорити всі можливі нюанси по виконанню певного замовлення. Тобто ,це можуть бути якісь технічні вимоги до самого виконавця або ж конкретно до предмета закупівлі. Всі претенденти, що беруть участь в діалозі, автоматично запрошуються до проходження другого етапу;
  • На 2-му етапі проходить повний аналіз кожної з пропозицій та їх порівняння. Тобто, замовник має змогу оцінити пропозиції кожного з учасників й зробити висновок на користь одного з претендентів. Цікаво, що кінцеві тендерні пропозиції розглядаються в тому ж порядку, що зазначений в процедурі по проведенню відкритих торгів.

Що стосується актуальності самого формату конкурентного діалогу, то цей варіант буде актуальним далеко не у всіх випадках. Такий варіант обирається лише за певних обставин, коли звичайні відкриті торги та інші види не зовсім підходять для замовника.